Ogrzewanie elektryczne to nic innego jak zamiana energii elektrycznej w ciepło. Wszystko dzieje się oczywiście przy pomocy odpowiednich urządzeń grzewczych, w tym wypadku: drutów, prętów lub taśmy.
Działanie tego rodzaju ogrzewania zależy w dużej mierze od jakości naszej instalacji. Jeśli jest ona wykonana prawidłowo i dobrze to wcale nie tego oznacza, że nasze rachunki za ogrzewanie będą wysokie, a nawet wręcz przeciwnie.
Na rynku jest obecnie bardzo dużo urządzeń do elektrycznego ogrzewania domu, które szybko nagrzeją nasze wnętrze. Oczywiście to w jakim czasie otrzymamy pożądaną temperaturę pomieszczenia zależy tylko od tego jakiej jest ono wielkości. Normalne jest, że przy bardzo dużej przestrzeni czas ten będzie nieco dłuższy niż w wypadku małej sypialni.
Ogrzewanie elektryczne działa na zasadzie konwekcji lub promieniowania.
Konwekcja zakłada najpierw ogrzewanie powietrza w danym pomieszczeniu, a dopiero później innych przedmiotów, które się w nim znajdują. Promieniowanie przenosi z kolei ciepło za pomocą fal elektromagnetycznych, najpierw ogrzewa się przedmioty, czyli wyposażenie danego wnętrza, a dopiero później powietrze.
Podłączenie ogrzewanie elektrycznego zazwyczaj nie wiąże się ze specjalnymi pracami budowlanymi. Urządzenie wystarczy właściwie podłączyć do gniazda lub przymocować do ściany. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy chcemy zamontować ogrzewanie elektryczne podłogowe. Wówczas należy wykonać kilka czynności.
Grzejniki elektryczne tradycyjnie najlepiej jest umieścić pod parapetem. Ogrzewanie elektryczne oczywiście ułożymy pod posadzką.
W zakresie ogrzewanie elektrycznego mamy do wyboru:
grzejniki konwektorowe - ogrzewające pomieszczenia poprzez konwekcję, piece akumulacyjne - również działający na zasadzie konwekcji, obudowany ceramiką lub stalą emaliowaną, ogrzewanie podłogowe - wykonane z mat grzewczych, kabli grzewczych lub folii grzejnych.
Artykuł pochodzi z serwisu Artelis
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz