środa, 7 sierpnia 2013

Rodzaje kostki brukowej

Wybranie odpowiedniej nawierzchni, którą zostanie pokryta przestrzeń podjazdu do garażu lub ścieżki w ogrodzie nastręcza nie lada trudności. Wielu inwestorów nie wie nawet, że tak prosty produkt jak kostka brukowa występuje w dziesiątkach kolorów i odmian!
 
Kostka brukowa wygląda świetnie na dużych i płaskich powierzchniach. Można z niej zrobić ścieżki w ogrodzie, choć najczęściej widzimy ją na terenach publicznych: wykłada się nią tereny skwerów, parków i zabytkowych uliczek. Różne rodzaje kostki różnią się między sobą sposobem i materiałem ich wykonania, kształtem oraz wielkością, fakturą i strukturą, a co za tym idzie również ceną. Inwestorzy dokonując swoich wyborów decydują się na konkretny produkt ze względu na jego trwałość, wygląd lub inne walory, takie jak faktura utrudniająca poślizgnięcie się w czasie, gdy na wybrukowanej dróżce zalega śnieg i lód.

Zatem możemy wyróżnić przede wszystkim zwykłe kostki brukowe oraz tak zwane „szlachetne”, które są poddawane procesom chemicznym i czynnościom mechanicznym, które zmieniają ich strukturę oraz powierzchnie. Możemy w ten sposób nadać kostce brukowej wygląd łupanego kamienia, elementów podobnych do kocich łbów lub po prostu tradycyjnej postarzonej jedynie kostki, jaką można zobaczyć w pobliżu wiekowych budowli. Mogą być one wyciosane z kamieni naturalnych lub odlane z betonu z dodatkiem barwnika. Przybierają przeróżne kształty i różnią się między sobą wymiarami, zależnie od ich zastosowań. Kolor również ma znaczenie dla inwestorów, dlatego producenci kostki brukowej prześcigają się w barwieniu swoich produktów na różne kolory, a nawet proponują tańsze, bo betonowe imitacje kamieni naturalnych takich, jak piaskowiec czy marmur.

Można zatem śmiało stwierdzić, że mamy możliwość zakupu dokładnie takiej kostki brukowej, jaka nam odpowiada. Nie jesteśmy skazani na nudę, ponieważ mamy dostęp do wielu różnych form tego materiału budowlanego o przeróżnych kolorach, kształtach i fakturach.
 
 
Artykuł pochodzi z serwisu Artelis

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz