W końcu nadeszła tak upragniona i wyczekiwana przez wszystkich wiosna. Wraz z nią oczywiście rozpoczęły się również porządki koło domu, a nade wszystko w ogrodzie. Trzeba zgrabić pozostałe jeszcze po zimie liście, usunąć zeschłą i brzydką trawę, skopać grządki i rabaty, dostarczyć wyjałowionej ziemi odpowiednich składników mineralnych.
Co się jeszcze nadaje, a co trzeba kupić
Wiele osób chowa sprzęty ogrodowe na zimę do garażu lub piwnicy. Do takich mobilnych sprzętów z pewnością należą stoliki, krzesła, basen dla dziecka, zabawki, piaskownica czy też parasol ogrodowy. Niektóre elementy wyposażenia ogrodu pozostają jednak cały rok na swoim miejscu. Chodzi o najróżniejsze wykonane z drewna podesty, altanki i pergole. Po zimie każdą część tego wyposażenia należy dokładnie sprawdzić. O ile sprzęty przechowywane w suchym miejscu z pewnością nie uległy zniszczeniu, to już niestety elementy drewniane mogą się mieć niezbyt dobrze. Może trzeba będzie wymienić jedną lub dwie deski w naszym podeście, dodatkowo zaimpregnować go, przymocować poluzowane elementy pergoli, odświeżyć ich kolor i tym podobne. Sklepy oferujące nam artykuły do wyposażenia wnętrz posiadają w swojej ofercie wszystko, czego potrzebujemy, by nasz ogród odżył na nowo.
Drobiazgi ze stali nierdzewnej
Produkty ze stali nierdzewnej znajdują zastosowanie nie tylko jako wyposażenie pomieszczeń domowych, a przede wszystkim wyposażenie kuchni. Świetnie sprawdzą się również w ogrodzie. Jeśli chcemy, by ogród wyglądał elegancko i nowocześnie, to warto zakupić donice ze stali szlachetnej. Przetrwają one niekorzystne warunki atmosferyczne i na dodatek sprawią, że nasze rośliny będą się pięknie prezentować. Warto postawić przede wszystkim na trwałość i zakupić grill lub tylko palenisko do grilla wykonane ze stali szlachetnej. Nawet takie drobiazgi jak konewki, lampy oliwne, świeczniki, pochodnie czy budki dla ptaków, mogą posłużyć nam przez długie lata, jeśli tylko będą wykonane ze stali nierdzewnej.
Liczy się całokształt
Nasz ogród nie może być zbieraniną różnych styli i sprzętów. Wszystko musi się układać w spójną i harmonijną całość. Nie chodzi wyłącznie o rozplanowanie przestrzeni, ale przede wszystkim o sprzęty, którymi się ją zagospodaruje. Nie łączmy plastiku ze stalą nierdzewną czy betonem. Jeśli decydujemy się na pochodnie, to świeczniki umieśćmy jedynie na stoliku lub werandzie. Wszystko róbmy z umiarem.
Artykuł pochodzi z serwisu Artelis
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz