Stworzenie czarownej, topowej łazienki to cel każdego dobrego projektanta wnętrz, który ma za zadanie stworzyć projekt odpowiadający gustom zleceniodawców. Jego projekt musi sprawić, że łazienka stanie się unikatowym pomieszczeniem w domu. Przy tworzeniu swojego dzieła najczęściej posiłkuje się fachową literaturą.
Podstawową kwestią każdego projektu jest zaplanowanie koloru, wzoru i wielkości wybieranej armatury, gdyż to do niej będziemy dopasowywać całą resztę wyposażenia łazienki. Wybór zdaje się nie być łatwy, gdyż na polskim i zagranicznym rynku dostępne jest gro wzorów ułożonych w ciekawych aranżacjach na sklepowych wystawach. Projektanci nigdy nie ograniczają się wcale do rodzimego rynku, korzystają także z ofert producentów zagranicznych, najczęściej włoskich, co w dobie powszechnego Internetu wcale nie jest tak drogie jak w przeszłości. Gdy wybór płytek zostanie już zaakceptowany przez zleceniodawcę, czas na zakup baterii łazienkowych. Na bateriach nie wolno oszczędzać, gdyż źle dobrany może kapać, przeciekać lub też być podatny na korozję. Kolejnym etapem realizacji zlecenia jest dobranie przez designera odpowiedniej wanny lub prysznica. Oczywiście to klient decyduje, który z tych przyrządów najchętniej widziałby u siebie w łazience. Projektant musi jednak zachować ogólną stylistykę i dobierać wyposażenie do charakteru glazury.
W sytuacji, gdy klient zdecyduje się na wybór wanny, uświadomić mu należy, że to duży przyrząd i może nie zdać egzaminu na stosunkowo małej powierzchni. Warto podsunąć mu pomysł montażu prysznica. Dodatkowo wypadałoby wspomnieć, że prysznic wcale nie musi posiadać brodzika. System bezbrodzikowy jest obecnie bardzo modny, no i praktyczny. Do tego rezygnacja z brodzika sprawi, że wygląd łazienki będzie bardziej dopracowany, a wszystkie detale będą kompatybilne. Systemem, który doskonale sprawdzi się w tej sytuacji stworzy odpływ liniowy. Ten mały, z wyglądu niepozorny system ma ogromne znaczenie dla estetyki samej łazienki. Dodatkowo jest niesamowicie funkcjonalny, co docenimy już po kilku dniach użytkowania. Projektant zadecyduje, czy w naszym przypadku lepiej założyć odpływ niewidoczny (uniwersalny) lub niewidoczny (o charakterystycznej powierzchni i kształcie. Na szczęście wybór jest duży, gdyż na rynku znajdziemy co najmniej kilku producentów oferujących ów produkt.
Cechy właściwego odpływu liniowego:
Po pierwsze powinniśmy, przy zakupie kierować się charakterystyką materiału, z jakiego wykonano odpływ. Projektanci zwracają uwagę, iż materiał musi być trwały, by służył długie lata. Najlepszym materiałem na listwy maskujące jest uniwersalna i nowoczesna stal nierdzewna, a na elementy odprowadzające wodę mocny i odporny na rdzę plastik. Odpływ liniowy kupuje się wraz z akcesoriami niezbędnymi do prawidłowego montażu. W skład zestawu wchodzą: syfon, odpowiadający za odprowadzanie wody, mata uszczelniająca, nóżki stabilizujące i listwa maskująca. Odpływy są różnorodne – długie, krótkie, o różnych wzorach i kształtach. Wybór jest ogromny. Designerzy wiedzą, że odpływ liniowy musi być doskonale dobrany. Może stać się prawdziwą ozdobą projektowanej łazienki.
Artykuł pochodzi z serwisu Artelis
Najlepiej chyba w takiej sytuacji poradzić się osoby z doświadczeniem, czyli architekta wnętrz https://projektowanie-wnetrz-online.pl/aranzacje/lazienka . Fachowo doradzi pod względem użytkowym oraz estetycznym. w końcu łazienka to jedno z najważniejszych wnętrz w każdym domu.
OdpowiedzUsuń