Coraz częściej w naszym otoczeniu pojawia się elementów z drewna. Są to wiaty garażowe, altany, hamaki, huśtawki oraz wiele więcej. Jak się dobrze przyjrzeć, coraz więcej produktów tworzonych jest z drewna klejonego. Jakie są jego zalety i czy warto skorzystać z tej formy produkcji? To wszystko poniżej.
Dużej przekroje
Drewno klejone ma niski ciężar własny oraz wyjątkowe cechy wytrzymałościowe. Dzięki temu można zbudować obiekty o dużych rozpiętościach bez konieczności stosowania gigantycznych przekrojów. Konstrukcje z wykorzystaniem drewna klejonego są lekkie i wizualnie estetyczne.
Dowolność kształtów
Drewno można wyginać, nadając mu kształt łuku, elipsy, półkola, czy koła; architekci i projektanci dostali możliwość tworzenia budynków o dowolnych kształtach – to efekt wykorzystania drewna gięto-klejonego. Pozwala to tworzyć genialne projekty, efektowne i funkcjonalne.
Łatwość i szybkość montażu
Wszystkie elementy wykonane w technologii gięcia i klejenia są wykończone w sposób pozwalający na ich dokładny i łatwy montaż. Do danego produktu wystarczy, jak producent dołączy instrukcje montażu, a złożenie chociażby altany staje się dziecinnie proste. Możliwość nadawania drewnu dowolnego kształtu sprawia iż kształt okrągły dachu nie stanowi żadnego problemy dla wykończenia. Nie trzeba dostosowywać się do standardów istniejących – można otrzymać produkt, który dokładnie potrzebujemy według własnego zamysłu i wizji.
Materiał naturalny i odnawialny
Drewno jako materiał naturalny, ulega całkowitej biodegradacji i stwarza właściwy mikroklimat w domu. Przy okazji otrzymując towar pomagamy chronić środowisko. Zmniejszają się przez to również koszty zakupu innych, droższych materiałów
Nieograniczone możliwości wykorzystania
Dzięki obecnej technologii nie ma żadnych ograniczeń na używanie drewna klejonego. Różnorodność produkowanych przez producentów form i kształtów pozwala na stosowanie elementów giętych wg indywidualnych potrzeb klienta. Z drewna gięto-klejonego można stworzyć: hale produkcyjne, zabudowy basenów, kościoły, biura, budynki mieszkalne, zadaszenia tarasów, wiaty na samochody, mosty, hamaki, altany (produkty architektury ogrodowej), lukarny – wole oko, zabudowy przestrzeni wystawienniczych oraz wszelkie inne pomysły, które wpadną do głowy.
Artykuł pochodzi z serwisu Artelis
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz