Dzięki coraz to nowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym, dziś nie musimy się koniecznie udawać do specjalistycznego, wielkiego centrum uzdrowiskowego, w którym będziemy mogli się poddać wielu zabiegom.
Dziś, na nasze cenne ciało może niezwykle korzystnie wpłynąć prywatna, domowa łazienka. Wystarczy wskoczyć do wanny wypełnionej wodą ze specjalnymi olejkami eterycznymi czy zwyczajnie skorzystać z prysznica, który posiada specjalne natryski, wykorzystujące między innymi metodę hydromasażu.
Z tego korzystają coraz częściej ludzie, którzy są na co dzień wyjątkowo aktywni fizycznie, do pracy jeżdżą na rowerze, a wieczorami biegają dla lepszego stanu ducha i własnego zdrowia. Jak wiadomo, ludzkie ciało musi się nie tylko zmęczyć, ale później również dobrze zregenerować. I tutaj kluczową rolę odegrają chociażby bicze wodne, które zrelaksują w pełni nasze zmęczone mięśnie, a co za tym idzie, pozwolą nam lepiej funkcjonować. Są one także skuteczną metodą dla wszystkich tych, którzy cierpią na problemy związane ze stawami, a nawet nadwagą.
Gorące leżakowanie w wannie z kolei wpływa bardzo korzystnie nie tylko na samo ciało, ale także na nasz umysł, który wprawiamy w równie zrelaksowany stan, na czym korzysta także nasza psychika – zyskujemy lepsze samopoczucie, nawet bardziej chce nam się uśmiechać. Bardzo skuteczne są też zabiegi w zimnej wodzie, która charakteryzuje się temperaturą około 22 stopni Celsjusza. Taki „zimny prysznic” wpływa bardzo korzystnie na krążenie krwi i układ nerwowy.
Decydując się na różne zabiegi wodolecznicze w zakątku naszej domowej łazienki, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach. Ważne jest między innymi to, aby nie podejmować się takiej próby, kiedy jest nam zwyczajnie zimno. Jeśli jedziemy na basen, nie powinniśmy hasać w nim tuż po jedzeniu – o tym wiedzą niemal wszyscy. Z kąpielą i wodnym zabiegiem w naszej łazience jest podobnie, najlepiej jest go wykonywać przed posiłkiem lub około półtorej, dwóch godzin po. W naszym łazienkowym pomieszczeniu powinna panować odpowiednia temperatura – ważne, aby nie była niższa niż 22 stopnie Celsjusza.
Autor: Leonidas89
Artykuł pochodzi z serwisu Artelis
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
OdpowiedzUsuń