Wypełnienie drzwi suwanych to końcowy efekt szafy dlatego należy to dobrze przeanalizować i przemyśleć.Każdy z nas ma inny gust i każdemu podoba się coś innego dlatego też nie możemy sugerować się rozwiązaniami zastosowanymi przez sąsiadów lub znajomych;
Artykuł pochodzi z serwisu Artelis
Wypełnienie drzwi suwanych to efekt końcowy wykonanej szafy wnękowej.
1. Najprostszym rozwiązaniem jest wypełnienie płytą na każdym skrzydle. Jest to rozwiązanie bardzo monotonne i nie rzucające się w oczy. Jeżeli chcemy żeby nasza szafa nie rzucała się w oczy i komponowała się z wystrojem wnętrza to jest to najlepsze rozwiązanie. Tylko czy chcemy żeby wszystko w naszym domu zmywało się i było jednolite? Jest to uzależnione od naszego gustu. Jeżeli nie chcemy żeby nasza szafa była trochę inna od całości ,to możemy zastosować kontrastowe obramowania do drzwi suwanych. Kolor obramowań możemy dobrać do koloru elementów będących w pomieszczeniu gdzie będzie zabudowa. Jeśli jest to korytarz to trzeba brać pod uwagę kolor klamek w drzwiach, kolor żyrandoli i wszystkich gadżetów metalowych jakie są w tym miejscu
2. Jeśli mamy bardzo wąski korytarz i chcemy go powiększyć szafą to najlepiej wykonać lustra które dają efekt powiększenia (lustro srebrne nieprzyciemniane). Lustra można wykonać na wszystkich skrzydłach, jeżeli jest to wąski i ciemny korytarz lub tylko na jednym skrzydle - jeśli chcemy tylko się przejrzeć jak wyglądamy w założonym ubraniu.
3. Jeżeli jest to szeroki korytarz to można połączyć ciemną płytę np. z lacobelem (szyba barwiona), rattanem lub bambusem w jasnym odcieniu. Takie przełamanie można wykonać proste, pod kątem lub zrobić wstawkę na zasadzie łuku (obramowania aluminiowe). Każde z tych rozwiązań musi podobać się nam - nie osobom z zewnątrz - my będziemy na to patrzyli przez lata.
4. Jeżeli chodzi o rozwiązania do salonów, sypialni i pomieszczeń dla gości to najlepiej dobierać je tak jak w punktach 1-3 i zawsze tak żeby odpowiadały one nam.
Artykuł pochodzi z serwisu Artelis
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz