piątek, 15 maja 2015

Jak pozbyć się przykrego zapachu z pralki?

Jest wiele urządzeń w domu, które z jednej strony wymagają stałej konserwacji, z drugiej natomiast  pomimo starannego dbania o nie po prostu z czasem się zużywają. Istnieje jednak wiele sposobów na to, żeby za pomocą przysłowiowych „metod babuni” sprawić, że pojawiający się w pralce lub na ubraniach zapach stęchlizny zostanie zlikwidowany.


Jest wiele urządzeń w domu, które z jednej strony wymagają stałej konserwacji, z drugiej natomiast – pomimo starannego dbania o nie – po prostu z czasem się zużywają. Istnieje jednak wiele sposobów na to, żeby za pomocą przysłowiowych „metod babuni” sprawić, że pojawiający się w pralce lub na ubraniach zapach stęchlizny zostanie zlikwidowany.
Jak tego dokonać?
Jest na to kilka sposobów, a wszystkie nie wymagają ani specjalnych nakładów finansowych, ani korzystania ze specjalistycznego sprzętu czy pomocy fachowca, którego nie powinniśmy od razu alarmować. Starajmy się najpierw we własnym zakresie usunąć przykry zapach wydobywający się z pralki, którym niestety nasiąka pranie.

Ocet i kwasek
Chyba nie ma takiego gospodarstwa domowego, w którym nie byłoby octu i kwasku cytrynowego. Za pomocą tych bardzo tanich produktów przystępujemy do usuwania zapachu z pralki. Należ jednak pamiętać, żeby te proste, domowe sposoby powtarzać regularnie, ponieważ dzięki temu zminimalizujemy możliwość ponownego pojawienia się nieprzyjemnego zapachu.

Jeżeli chcemy wykorzystać ocet, należy do podajnika środków piorących wlać dwie szklanki octu i włączyć pranie – bez ubrań oczywiście. Gdy zamierzamy przeprowadzić czyszczenie za pomocą kwasku, używamy dwóch opakowań kwasku cytrynowego. Możemy także dwoma opakowaniami kwasku zastąpić odkamieniacz do pralek.
Bierzemy wtedy dwa litry octu spirytusowego, kwasek lub odkamieniacz i po ustawieniu najwyższej temperatury włączamy pralkę – pamiętajmy – wszystkie zabiegi wykonujemy bez wsadu.
Bęben i filtr odpływu
Pralka wraz ze swoimi podstawowymi częściami, takimi jak bęben czy filtr odpływu wymaga  całkowitego wysuszenia po każdym praniu, które należy wyjmować od razu, gdy tylko urządzenie skończy pracę. Przykry zapach z bębna możemy usunąć, stosując ocet spirytusowy lub kwasek cytrynowy.

W dolnej części pralki znajduje się filtr odpływu. On również powinien być regularnie czyszczony, ponieważ dzięki temu nie dopuścimy do powstawania w pralce brzydkiego zapachu.

Artykuł pochodzi z serwisu Artelis

4 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przykry zapach pochodzący z pralki można wyeliminować za pomocą specjalnych neutralizatorów zapachowych https://neutralizatoryzapachu.pl/. W sprzedaży dostępnych jest wiele tego typu produktów, które skutecznie radzą sobie z neutralizacją zapachu o różnym pochodzeniu. Dla małych powierzchni polecane są neutralizatory w formie spray-u lub bloku.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Aby trwale usunąć z naszego otoczenia niepożądane zapachy, powinno się zadbać przede wszystkim o odpowiednią wilgotność powietrza. W tym celu można wykorzystać specjalne urządzenia nawilżające https://duka.com/pl/agd/nawilzacze-powietrza, które utrzymają wilgotność na stałym, właściwym poziomie. Dobrze nawilżone powietrze nie tylko wolne jest od brzydkich zapachów ale również od wszelkich patogenów oraz szkodliwych substancji chemicznych, które często odpowiadają za powstawanie różnych podrażnień skóry, a także przyczyniają się do rozwoju alergii.

      Usuń
  3. Z mojej starej pralki w ogóle nie da się żadnego zapachu wytępić, dlatego uważam, że jest konieczność zakupu nowej, ponieważ ta posłużyła nam bardzo długo i jest to pralka, którą i tak wcześniej używano w moim rodzinnym domu. Nowa pralka to będzie naprawdę duża przyjemność i już z ogromnym zainteresowaniem sprawdzam sobie produkty na stronie https://www.oleole.pl/pralki.bhtml

    OdpowiedzUsuń