piątek, 13 marca 2015

Jak wykonać szafę wnękową

Zabudowa wnęki nie jest wcale taka prosta jak mogłoby się wydawać, taką zabudowę można wykonać na kilka sposobów. W tym artykule przedstawię dwa sposoby.

SPOSÓB 1    (Zabudowa bez pleców, ścianek bocznych, sufitu i podłogi):

Jeżeli chcemy wykonać taką zabudowę jak najtańszym kosztem i mamy wymalowane ściany i sufit ,a także ułożoną podłogę to nie ma potrzeby stosować takich elementów jak podłoga ,sufit ,boki i plecy. Zamiast boków, sufitu i podłogi można zastosować listwy na głębokość od 70 do 90 mm- tyle zajmują z głębokości szafy drzwi suwane we wszystkich znanych mi systemach. Całe wnętrze szafy (półki,ścianki dzielące i drążki) można zamocować do istniejących ścian. Jeżeli zabudowa jest dosyć szeroka i chcemy w niej zamocować szuflady lub elementy wysuwane to musimy je rozplanować tak żeby mogły wyjechać- drzwi suwane mają zakładki na szerokość ramiaka.

SPOSÓB 2 (Zabudowa z plecami, ściankami bocznymi, podłogą i sufitem)

Wadą tego sposobu jest wyższa cena za zabudowę. Przy stosowaniu elementów typu plecy, boki, sufit i podłoga należy dobrze sprawdzić piony i poziomy, bo może się okazać że po dokonaniu pomiaru bez sprawdzenia poziomicą docięte elementy będą zbyt duże. W chwili gdy okaże się że mamy krzywe ściany, podłogę lub sufit to musimy zastosować listwy wyrównujące- wiąże się to ze stratą szerokości lub wysokości do zabudowy w zależności od krzywizn.

Zarówno w pierwszym jak i w drugim sposobie zabudowy wnęki najdrożej wychodzą drzwi suwane, różnice w cenie pomiędzy systemami profili stalowych a systemami aluminiowymi są dość znaczne nawet ok. 50% w cenie drzwi suwanych.

Moim zdaniem aby uniknąć błędów przy pomiarach należy zgłosić się do profesjonalnej firmy,istniejącej na rynku conajmniej od 15 lat, dającej najdłuższą gwarancję na systemy jezdne. Firmy które istnieją od roku lub krócej i nie mają wypracowanej renomy za chwilę mogą przestać istnieć. W chwili gdy nam coś się popsuje możemy ich szukać - tylko gdzie- a wtedy pójdziemy do tych którzy istnieją najdłużej na rynku i będziemy musieli zapłacić za naprawę.

Artykuł pochodzi z serwisu Artelis

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz