Jak urządzić swoje mieszkanie, by nie tylko było ładne, eleganckie, funkcjonalne ale również posiadało duszę? Najlepiej otaczać się takimi przedmiotami, które mają dla nas szczególne znaczenie.
Artykuł pochodzi z serwisu Artelis
Jeśli nie musimy gromadzić rzeczy, których po prostu nie lubimy, lub nam się nie podobają – lepiej od razu się ich pozbyć. Każdy z nas ma na pewno jeden przedmiot, który bardzo lubi i czuje się do niego przywiązany. I bez względu na jego stan nie może go wyrzucić do kosza. Dusza mieszkania zamknięta jest właśnie w przedmiotach w nim zgromadzonych, wystroju i klimacie. Składają się na to nie tylko meble, ale również kwiaty, które ozdabiają i wydzielają z siebie energię.
Popularne, szczególnie wśród kolekcjonerów, są meble zabytkowe i starocie. Choć zazwyczaj wydaje się nam, że kupno takiego przedmiotu, to droga inwestycja – możemy się mylić. Wszystko zależy od tego, gdzie szukamy. Sklepy z zabytkami gromadzą zazwyczaj drogie eksponaty. Są jednak takie składowiska, na których możemy kupić tanie meble, akcesoria kuchenne i inne przedmioty używane i stare. Nie znaczy to, że są zniszczone. Czasem wymagają jedynie odświeżenia, by mogły dobrze służyć. Takie przedmioty z drugiej ręki zawsze intrygują swoją przeszłością.
Podobnie jest z rzeczami gromadzonymi przez lata przez starsze pokolenie. Nasze babcie i dziadkowie pełno mają takich pamiątek przeszłości, które w zderzeniu ze współczesnymi, często designerskimi gadżetami, wyglądają z jednej strony śmiesznie, z drugiej budzą sentyment i czułość. Dlatego często serwis obiadowy odziedziczony po babci staje się największym, pilnie strzeżonym skarbem. Można również wyposażyć w swoje mieszkanie na rozmaitych aukcjach, na których sprzedawane są przedmioty w pełni wartościowe dużo taniej niż normalnie. Często niestety są to licytacje komornicze – co już nie nadaje tym przedmiotom uroku…
Drewniane krzesła, bujane fortele czy szafki na klucze – to tylko niektóre przedmioty nadające niesamowitego uroku i czaru pomieszczeniom - sprawiając jednocześnie, że żyją własnym życiem.
Artykuł pochodzi z serwisu Artelis
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz